Kilimanjaro 2017 - eXclusive

04.08.2017 - 19.08.2017 / 16 dní

Expedícia na najvyššiu horu Afriky s aklimatizáciou na Mt. Meru 4565 m a safari v kráteri Ngorongoro.
Všetko zahrnuté v cene!!!



Číslo zájazdu:
20170804



Cena:
2 890,00 € / + letenka od 1 050 € (cena je orientačná a závisí od termínu a presného programu, ktorý Vám viem ušiť na mieru)

Cena zahŕňa:
doprava z letiska v Tanzánii do hotela a naspäť, ubytovanie v luxusnom africkom hoteli s raňajkami, vstupné do národných parkov, nosiči, anglicky hovoriaci domáci vodcovia, kuchár (na každého člena expedície ďalší 2-3 domáci pomocníci), poistenie pre prípad záchrany, ubytovanie na chatách a v chatových osadách počas výstupov a v hoteli v rámci safari, plná penzia pri výstupoch, doprava k výstupovým trasám z hotela a späť.

Cena nezahŕňa:
cestovné poistenie (info v CK), strava v rámci voľných dní (okrem raňajok) a pitný režim, presuny taxíkmi alebo na bicykloch z hotela do mesta a späť, víza 60 USD /platí sa pri prílete na letisku/, prepitné pre vodcov (mimo oficiálnych poplatkov) na celú expedíciu cca 150-200 USD, prepitné hotelovým poslíčkom a vodičom terénnych áut, darček pre domácich vodcov (staré tričko, šiltovka, nožík, ...), vreckové, cestovné poistenie, ...


Nocľah:
hotel neďaleko mesta Moshi (2-3 posteľové izby, sprcha s teplou vodou, moskytiere nad posteľami, v areáli hotela park, bazén, reštaurácia, bar, predajňa suvenírov, internetová miestnosť), pri výstupoch ubytovanie v slušných chatách (postele, vlastný spacák), v rámci safari ubytovanie v hoteli.

Charakteristika:
Kilimanjaro je fascinujúca hora, ktorá vyrastá z Africkej roviny do šesťtisícovej výšky. Je tvorená troma vrcholmi – Shira, Kibo a Mawenzi, pričom najvyšší bod – Uhuru peak 5895 m sa nachádza na kráterovej hrane masívu Kibo. Na vrchol vedie niekoľko trekingových trás, ktoré zvládnu všetci priemerne trénovaní a čiastočne aklimatizovaní turisti bez rozdielu veku a pohlavia. Okrem vhodného oblečenia, obutia a spacákov netreba žiadnu špeciálnu výstroj a výzbroj. So skúseností vieme, že pre dosiahnutie úspechu v podobe výstupu na Uhuru, je potrebné vykonať ešte pred Kilimanjarom aklimatizačný výstup. Najvhodnejší preň je neďaleko stojaca hora Mt. Meru 4565 m, ktorá vznikla sopečnou činnosťou podobne ako Kilimanjaro, ale je ďaleko zaujímavejšia z hľadiska prírodných hodnôt. Pri 3-dňovom výstupe na ňu budeme preto vyzbrojení aj vodcom s puškou. Stretnúť priamo na turistickej trase žirafy, slony, opice, bizóny alebo zamaskovaného chameleóna je naozaj veľmi zaujímavé a rozhodne nie nemožné. Prírodnými hodnotami je teda Mt. Meru ďaleko atraktívnejšie ako Kilimanjaro. Pre výstup na Uhuru volíme tradičnú, najčastejšie využívanú trasu Marangu, zvanú tiež „Coca cola route“. Úplne sa aklimatizovať na výšku 6000 m sa nám totiž nepodarí ani výstupom na Mt. Meru, a preto vyberáme najľahšiu a najlepšie infraštruktúrne vybavenú trasu tak, aby sme eliminovali riziko neúspechu. Na tejto trase sa spí v slušne vybavených chatkách. Aby náš zážitok z rovníkovej Afriky bol úplný, na záver pridávame 2-dňové safari vo svetoznámom Ngorongoro crater, kde sú prirodzenými hranicami izolované stovky druhov zvierat, ktoré budeme pozorovať úplne zblízka. Kto nebude mať o safari záujem, môže oddychovať. Príjemné prostredie hotela a blízkosť mesta Moshi sú pre relax po výstupe ako stvorené.

Využite aj Vy rokmi preverený a úspešný program vhodný pre všetkých turistov.

NOSIČI:
každá expedícia na vrchol Afriky má svojich nosičov, vodcov a kuchárov. Spravidla vychádzajú ešte ďalší 2 - 3 domáci na jedného nášho člena tímu. Nosiči nám budú nosiť celú našu výbavu (my už len malý batoh s najnutnejšími potrebami na jednodňovú túru) a ostatné veci, ako napr. variče, bomby, vodu, spacák, potraviny na celý výstup a pod.

Stručný program:
1. deň – ráno odlet z Viedne alebo Budapešti cez Amsterdam do Afriky, večer prílet do Arushe (Tanzánia), stretnutie s miestnym sprievodcom, transfer do Moshi, ubytovanie v hoteli.
2. deň - aklimatizácia na africkú klímu, oddych, kúpanie sa v hotelovom bazéne, návšteva mesta, ochutnávka miestnych pív (Kilimanjaro, Ndovu, ...).
3. deň - ráno stretnutie s domácimi vodcami, kuchárom a nosičmi, presun terénnymi autami do NP Arusha, vybavenie vstupných formalít, stretnutie s ďalším vodcom s puškou, výstup do 2500 m na chatu Miriakamba.
4. deň - výstup na chatu Saddle 3505 m a aklimatizačný výšlap na L. Meru 3800 m.
5. deň - skoro ráno výstup na Mt. Meru 4565 m a návrat späť k východisku trasy, večer presun terénnymi autami späť do hotela.
6. deň - voľný deň, relax v krásnom areáli hotela (park, bazén), návšteva mesta, miestneho trhu a reštaurácie, večer porada s pracovníkom miestnej africkej agentúry a príprava na veľký výstup.
7. deň - ráno stretnutie s vodcami, nosičmi a kuchárom (tí istí ako na Meru), presun autami k vstupnej bráne do Kilimanjaro National Park, vybavenie formalít a výstup cez dažďový prales do chatovej osady Mandara 2727 m, predvečer krátka túra k Maundi crater 2800 m.
8. deň - výstup do chatovej osady Horombo 3720 m a krátky výšlap do 4000 m ku skalám Zebra rocks.
9. deň - výstup mesačnou krajinou na chatu Kibo 4703 m, predvečer výstup cca 200 m nad chatu a návrat späť.
10. deň - po polnoci výstup na najvyšší vrch Kilimanjara - Uhuru peak 5895 m, zostup na chatu Horombo 3720 m.
11. deň - zostup až ku Kilimanjaro Nat. Park gate, transfer do hotela v Moshi,
12. deň - oddych, oslava úspešného výstupu, relax, voľný program v hoteli alebo v meste.
13. - 14. deň – safari v Ngorongoro crater, ubytovanie na hoteli.
15. deň - balenie, večer alebo ďalší deň ráno transfer na letisko v Arushi, odlet,
16. deň - prílet do Viedne /Budapešti/ a návrat domov.

Minimálny počet účastníkov:
2

Poznámka:
Môžete si vybrať aj akýkoľvek iný vhodný termín počas celého roka alebo upraviť (skrátiť, predĺžiť) program – poradíme Vám a „ušijeme“ cenu podľa Vašich požiadaviek!

O potrebnom očkovaní sa poraďte v CK.

Viac informácií sa dozviete po prihlásení sa v propozíciách alebo v klientskej sekcii na www.rokosport.sk.


Počet dní potrebnej dovolenky: 10

UPOZORNENIE: Pri tomto zájazde musí byť uhradená plná suma najneskôr 70 dní pred termínom zájazdu!


Fotogaléria
Diskusia

K podujatiu nebol pridaný zatiaľ žiadny príspevok