Bieščady - malebné poloniny

24.10.2019 - 27.10.2019 / 4 dni

Jesenná turistika hrebeňmi poľských polonín.Číslo zájazdu:
20191024Cena:
249,00 €
235,00 € / ROKOŠPORT family

Cena zahŕňa:
doprava komfortným autobusom alebo minibusom, 3 x nocľah v penzióne, vstupné do skanzenu, 3 x vstupné na turistické trasy Bieszczadského národného parku, Rokošport sprievodca, farebné mapy oblastí, originálna pamätná magnetka, poistenie proti úpadku CK

Cena nezahŕňa:
cestovné poistenie (info v CK), strava, ...


Odchod:
vo štvrtok o 00.00 h z Bratislavy, 01.30 h z Trenčína a 03.00 h zo Žiliny (zastávky na nastupovanie po dohode aj kdekoľvek na trase cesty cez Martin, Poprad (resp. Nitru, Zvolen, Banskú Bystricu) a Prešov do Poľska

Návrat:
v nedeľu okolo polnoci

Nocľah:
penzión v srdci Bieščad (2-3 posteľové izby, sprchy s teplou vodou, WC, wifi, možnosť objednania raňajok, ...)

Charakteristika:
Náš tradičný zájazd opäť zaraďujeme do turistického kalendára, aby aj ďalší z Vás mohli spolu s nami spoznať nevšedné krásy poľských polonín. Najkrajšie obdobie pre ich poznávanie je určite jeseň. Tráva žltne, pôvodné zmiešané lesy hrajú všetkými farbami, vzduch je čistejší a výhľady ďalekosiahlejšie. Aj turistov tu už nie je toľko čo v lete (aj tak stále dosť!). Za 4 dni toho stihneme naozaj veľa. Zastavíme sa pri Duklianskom pamätníku, navštívime mesto Sanok (skanzen ľudovej architektúry, socha vojaka Švejka), prejdeme najkrajšími hrebeňmi národného parku (polonina Wetlinska – Smerek 1220 m, polonina Carynska, Tarnica 1346 m – najvyšší vrchol Bieszczad, Halicz 1333 m, ...), prevezieme sa dookola celej oblasti vrátane známych Solinských jazier a v rámci večerných „výrobných porád“ sa aj dobre zabavíme. Turistické trasy sú v Bieščadoch perfektne vybudované a vyznačené, na každom kroku vidieť, že ľudia si tu prírodu vážia a starajú sa o ňu, ale zároveň podporujú záujem človeka o jej poznávanie. A tak to má byť. Potom je celkom prirodzené stretnúť na turistickom chodníku v tomto čarokrásnom a pokojnom kraji na rozmedzí 3 štátov rovnako turistu ako aj medveďa, vlka, rysa alebo zubra. Príďte sa aj Vy presvedčiť, že sa to dá. Bieščady si určite zamilujete! Veľmi príjemný zájazd pre všetkých turistov!

Stručný program:
1. deň – v noci a ráno presun autobusom /minibusom/ na Dukliansky priesmyk (prehliadka pamätníka) a presun do poľského mesta Sanok (interaktívna návšteva skanzenu so sprievodkyňou a mesta so sochou vojaka Švejka), presun do Bieščad, večer ubytovanie v penzióne.
2. - 3. deň – turistické prechody polonín Wetlinska a Tarnica, po túrach večerný kultúrny program a zábava (Rokošport disco, premietanie).
4. deň – dopoludnia prechod poloniny Carynska alebo návšteva zubrej obory a popoludní presun na Slovensko a návrat domov.

Minimálny počet účastníkov:
7

Poznámka:
Viac informácií sa dozviete po prihlásení sa v propozíciách alebo v klientskej sekcii na www.rokosport.sk.

Počet dní potrebnej dovolenky: 2

Mapa:
VKÚ Harmanec, č. 163, Bieszczady, Bukovské vrchy, M 1 : 50 000,
COMPASS, Bieszczady, M 1 : 50 000.


Fotogaléria
Diskusia
Článok z Bieščad 2007-09-25
17:42:23